8 důvodů proč vyměnit Váš iPhone za novou osmičku

8 důvodů proč vyměnit Váš iPhone za novou osmičku

Nemělo by tomu být jinak ani tento rok, s předpokládaným příchodem nové vlajkové lodi iPhone 8 někdy na podzim, pravděpodobně hned po verzích 7S a 7S Plus. Nástup nové řady na trh by mělo provázet i uvedení iPhonu 8 Plus pro milovníky velkých displejů nebo jen lidi s velkými prsty. A nikdo se nemůže divit, že pro tech nadšence je právě podzim tak netrpělivě očekávan. Vždyť přece bez jablka by neexistovala gravitace a bez společnosti Apple možná smarfóny v podobě, v jaké je známe. My jsme se tak rozhodli shrnout 7 důvodů, proč vyměnit Váš starý iPhone, či jiný smartphone za novou osmičku.


1. Velikost

Nový iPhone bude k dispozici v zatím největší podobě od jeho historicky prvního uvedení na trh v roce 2007. Plus verze bude mít navíc úhlopříčku až 5,8 "namísto dosavadních 5,5". Možná to není až tak výrazný skok, ale pokud budete držet alespoň chvilku nový iPhone 8 Plus ve svých rukou, rychle si na něj zvyknete a svůj stávající smartphone pošlete 1. třídou do "Muzea průměrně velkých displejů".

 

                                                                     Porovnání velikosti (Zleva: iPhone 7, iPhone 8, iPhone 7 Plus)
2. Typ displeje

Letošní model bude specifický i kvůli použití nového AMOLED displeje, který nahradí stávající LED LCD displej. Zatímco LED displeje si vytvářejí vlastní světlo prostřednictvím malých obvykle tříbarevných světýlek, které se promítají obraz na pixelech, AMOLED displeje nepotřebují žádné světélko a tedy žádné podsvícení mimo pixelů samotných. V pixelech AMOLED displeje se vytváří vlastní světlo. Černá se nám tak bude zdát tmavší a ostatní barvy sytější, protože již nebudou muset být vytvářeny těmito LED světýlky na pozadí, které barvy zbytečně rozjasňují. AMOLED displej se proto stává jasnou volbou při využití VR.

3. Zaoblenost

Nejznámějším zástupcem zaoblených displejů je zřejmě Samsung a jeho "Edge" verze, které se s nejnovějším S8 modelem stávají již standardem. Kromě Samsungu tento trend následují i ​​ostatní výrobci jako např. Huawei, LG, HTC nebo Google. A tak by nové Apple zařízení mělo být také zaoblenější, minimálně tak jako jeho předchozí verze. Dostupné fotografie nového iPhonu však neukazují stejně oblý displej jak má vlajková loď S8 od konkurenčního Samsungu, ale oproti úplně rovným displejem je rozdíl velmi vděčný a snadno rozpoznatelný.

 


                 

                                                                    Zatím jedna z nejpravděpodobnějších podob nového iPhonu4. Voděodolnost

Nový očekávaný Apple smartphone tohoto roku bude také vybaven certifikací IP68. Tato stupnice nám prozrazuje úroveň ochrany zařízení před vnějšími vlivy. Číslo 6 zaručuje úplnou ochranu před prachem a existence čísla 8 zajišťuje schopnost být voděodolné na dobu a hloubku určenou výrobcem mobilního zařízení. V případě nového iPhonu je to hloubka až 1 a půl metru na dobu kratší než 30 minut. Nicméně ještě není možné s určitostí říci, zda certifikací budou vybaveny všechny iPhony roku 2017, jen S verze nebo jen iPhone 8.

5. Podpora bezdrátového nabíjení

Další zkvalitnění života milovníků iOS zařízení je příchod bezdrátového nabíjení. I když Samsung, Microsoft nebo LG již podporují vestavěný bezdrátový přijímač hned v několika svých zařízeních, stále jich není mnoho. Zároveň doufáme, že se tato funkce pomalu stane běžnou výbavou každého smartphonu. Ostatní si tak museli dosud včetně iPhone smartphonů pomáhat malou pomůckou připojovanou prostřednictvím Micro USB nebo Lightning konektoru přímo do mobilního zařízení. S vestavěnými přijímačem zanikne tato nutnost a osmičku bude stačit už jen položit na bezdrátovou nabíječku a heuréka.

6. Type C technologie

Je nepravděpodobné, že by Type C port zcela nahradil Lightning, který používají výhradně Apple zařízení. Nicméně existuje možnost nahrazení druhého konce kabelu, který je v současnosti USB-A za USB-C typ benefitujúci z vlastností Type C technologie. Odrazilo by se to na rychlosti přenosů souborů mezi smartphonem a jinými zařízeními a zejmena v rychlosti nabíjení.

7. Futuristický design

Apple telefony se poprvé zbaví ikonického, skutečného domovského tlačítka, které nahradí tlačítko virtuální. Ještě není úplně známa konstrukce či design celého telefonu, obecně se předpokládá elegantní konstrukce tvořena dvěma skly a kovovým rámem, který bude iPhone držet pohromadě a zároveň chránit. Zadní hliníkovou stranu tak nahradí sklo kopírující displej přední strany. Štíhlejší look získaný použitím AMOLED displeje se postará o elegantní design vhodný k využití smartphonu jako vhodného doplňku ke společenskému oděvu a k formálnějším událostem.

 

                                                 

                                                                  iPhone 8 bude jiný, ale rozhodně ne horší než jeho předchůdci

 


8. Posun vpřed

Kromě zmíněných funkcí, přibude mnoho dalších. Mezi nimi bude zabudována kamera přímo v displeji, nový procesor A11, který výrazně ovlivní chod celého systému a všech jeho procesů spolu s 3 GB RAM paměti, větší baterie prodlužující výdrž nebo nová verze operačního systému a virtuální pomocnice "Siri". Je také možné, že se dočkáme zabezpečení v podobě skeneru otisků prstů nebo rozpoznávání uživatele podle oční duhovky anebo rozlišování obličeje vlastníka také na vyšší úrovni. Nový model bude tak zas odpovídat nejnovějším dostupným technologiím. My jako lidstvo se tak s určitostí nebudeme muset stydět za rok 2017 v muzeu dobových mobilních telefonů kdesi v budoucnosti.

                                             

                                                                 Apple nás zatím vždy věděl potěšit designem i funkcemi

 

Od oficiálního vydání iPhonu nás však stále dělí 3 měsíce a ve světě technologií je to velmi dlouhé období. Apple tak může stále něco změnit na konečné podobě, případně zcela opomenout některé z vlastností a funkcí, které internet považuje za jasnou věc. Jelikož rok 2017 je rokem oslavy 10. výročí od vydání prvního iPhonu, i samotný název iPhone 8 může být jiný. Číslo může klidně nahradit písmeno nebo celé slovo. Co se týče ceny, odhaduje se, že bude nejvyšší ze všech předchozích verzí a již verze s nejnižší kapacitou paměti se budou pohybovat kolem 1 000 dolarů.

 

Pouzdra, ochranná skla a další mobilní příslušenství pro všechny iPhony vydané v tomto roce budete moci najít opět na našem e-shopu www.winner-mobile.com

 

 

0 Comment